صدای طهران

سایت آگاهی، مبارزه، دموکراسی

«مصطفی عبدی» از دراویش گنابادی و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» نیمه‌شب آزاد شد

«مصطفی عبدی» از دراویش گنابادی و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» نیمه شب ۲۳ بهمن، بدون اطلاع قبلی از زندان آزاد شد. او پنج سال گذشته را در زندان به سر برد و از مدت حبس قابل اجرای او همچنان یک سال دیگر باقی مانده بود.

 

 

آزادی مصطفی عبدی در موج آزادی‌های اخیر اتفاق افتاده است. این روزنامه‌نگار در جریان وقایع «گلستان هفتم» در اسفند ۱۳۹۶ بازداشت و به زندان «تهران بزرگ» [فشافویه] منتقل شده بود. او در حین بازداشت مورد ضرب و شتم نیروهای سرکوب قرار گرفته بود.

پدر او «حسن عبدی»، در توییتی در تاریخ ۱۳ اسفند سال گذشته خبر داد که پسرش هزار و ۴۷۴ روز بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بوده و با توجه به شرایط جسمانی نامساعد باید سریعا به بیمارستان منتقل شود. او مسئولیت هر اتفاق ناگوار که برای پسرش بیفتد را با سازمان زندان‌ها و رئیس قوه قضائیه دانسته بود.

مصطفی عبدی در طول مدت حبس سه بار به ویروس کرونا مبتلا شده بود و از ناراحتی ریوی رنج می‌برد.

این فعال رسانه‌ای از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۲۶ سال و سه ماه حبس تعزیری، ۱۴۸ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به سیستان و بلوچستان، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بود.

طبق اطلاع ایران وایر، آزادی مصطفی عبدی بدون اطلاع خانواده و دوستان او انجام شد. به طوری‌که برخی از دراویش این اقدام را دلیلی برای جلوگیری از استقبال دراویش از این روزنامه‌نگار دانسته‌اند.

در روزهای گذشته، «محمد شریفی‌مقدم» دیگر درویش زندانی که او نیز از فعالان رسانه‌ای بوده است، پس از پنج سال حبس، از زندان آزاد شد.

A Copyright © All rights reserved by Holdingselskab Cvr:4138654 ApS |