صدای طهران

سایت آگاهی، مبارزه، دموکراسی

جهان

Motion design element. Loopable Background. See other clips from this series in the portfolio.

“توافق پشت پرده” اسرائیل با آمریکا برای آگاه کردن یکدیگر از تصمیمات خود درباره برجا م

وزیر خارجه اسرائیل از دستیابی کشورش و آمریکا به یک «توافق پشت پرده» خبر داد که بر اساس آن، هیچ یک از «تصمیمات غافلگیرکننده در مورد ایران» بدون آگاه کرد ن  پیشاپیش طرف مقابل، اتخاذ نخواهد شد.
 گابی اشکنازی خب ر دستیابی به «توافق پشت پرده» میان دولت بنیامین نتانیاهو با دولت جو بایدن را روز سه شنبه ۱۲ اسفند د ر جریان دیدار مجازی خود با شماری از سفیران اسرائیل در کشورهای شرق آسیا و حوزه پاسیفیک اعلام کرد.
 به گزارش سایت خبری وای.نت، ژنرا ل اشکنازی افزود: “اگر کسی فکر میکند که آمریکایی ها برای انجام توافق با ایران شتاب دارند، می بینید که این امر تا حال اتفاق نیفتاده و من امیدوارم که در آینده نیز اتفاق نیفتد.”
 به گفته وی، کسی آمریکایی ها را در حال دویدن سریع برای رسیدن به توافق با ایران ندیده است.
 وزیر خارجه اسرائیل تاکید کرد که «مناسبات دولت جو بایدن با اسرائیل خوب است» و او به شخصه با همتای آمریکای یاش، آنتونی بلینکن، در “تماس نزدیک” قرار دارد.
گابی اشکنازی ای ن را نیز تصریح کرد که دولت اسرائیل با توافق میان بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر و بنی گانتز، وزیر دفاع، تیمی را برای گفتگو با دولت جو بایدن در ارتباط با ایران تعیین کرده است.
 وی گفت این تیم در نشستهایی با مقامات آمریکا “منافع اسرائیل” را در خصوص نحوه دستیابی به توافق ی که «مانع از هستهای شدن ایران شود»، تشریح خواهد کرد و تعیین شده که در گف توگوها با آمریکا، از تقابل با کشوری که متحد ما است، دوری شود.
 گابی اشکنازی این را نیز بیان کرد که توافقی از نظر کشورش “عالی” خواهد بود که “منافع اسرائیل و منطقه را تامین کند.”
بنیامین نتانیاهو ک ه هدایت سیاست پر سر و صدای کشورش علیه ایران را در دست دارد، اظهارات ژنرال اشکنازی در خصوص وجود “توافق پشت پرده” میان اسرائیل و آمریکا در مورد ایران را رد نکرده است.
 این ارزیابی مطرح است که پس از چند ماه اظهارات پیاپی و آشکار بنیامین نتانیاهو علیه احتمال بازگشت دولت جو بایدن به برجام، سکوت روزهای گذشته او در خصوص این موضوع، ناشی از توافقی باشد که  وزیر خارجه اسرائیل از آن خبر داده است.
 بنیامین نتانیاهو در هفت ههای اخیر گفته است که نه تنها تحری مهای آمریکا علیه ایران نباید کاهش یابد بلکه پرونده ایران دوباره بای د به شورای امنیت کشانده شده و تحریمهای بی نالمللی فلج کننده علیه ایران ادامه یابد.
A Copyright © All rights reserved by Holdingselskab Cvr:4138654 ApS |